قیمت گلمیخ

قیمت گلمیخ

شرکت ابنیه فولاد آریو نماینده و عامل فروش گلمیخ گام (GAAM) و عامل فروش گلمیخ ولدکس WL است که ارائه‌دهنده بهترین قیمت گلمیخ در سایزها و ابعاد و برندهای مختلف در کشور و با امکان ارائه فاکتور رسمی می‌باشد. یکی از اجزای مهم سقف عرشه فولادی، گل میخ نام دارد. تنوع گل میخ‌های موجود در بازار نسبتاً زیاد است. برای خرید گل میخ آهنی حتماً لازم است که درباره قطر، ارتفاع و جنس آن‌ها از قبل تصمیم‌گیری کنید. اگر به دنبال اطلاعاتی درباره قیمت گلمیخ عرشه فولادی هستید، تا پایان این مطلب با ما همراه باشید. در ادامه لیستی از قیمت انواع گل میخ آهنی پرکاربرد در بازار را ارائه می‌کنیم.

وزن و ابعاد گلمیخ ها (برشگیر)

ابعاد گل‌میخ‌هاوزن (گرم)
گلمیخ 76*19207
گلمیخ 100*19
262
گلمیخ 105*19269
گلمیخ 110*19280
گلمیخ 115*19294
گلمیخ 120*19300
گلمیخ 125*19320
گلمیخ 65*16130
گلمیخ 100*16196
گلمیخ 115*16229
قیمت خرید گلمیخ

 

گل میخ چیست؟

گل میخ در زبان انگلیسی با نام Shear Connector شناخته می‌شود. البته در زبان فارسی به این تجهیز اصطلاحاً برش‌گیر نیز می‌گویند. گلمیخ برای اتصال و تثبیت ورق عرشه فولادی در سقف استفاده می‌شود. بسته به اینکه مساحت سقف مورد نظر چقدر است، باید تعداد مشخصی گل میخ تهیه شود. جانمایی این تجهیز در سقف نیز بر اساس محاسبات فنی صورت می‌گیرد. برای اتصال گلمیخ در سطح ورق عرشه فولادی از جوشکاری استفاده می‌شود.

ناودانی و نبشی به عنوان دو نوع دیگر از برش‌گیرهایی شناخته می‌شوند که می‌توان در اجرای سقف عرشه فولادی بکار برد. با وجود این، معمولاً اولویت با خرید گلمیخ است. دو دلیل اصلی برای این منظور وجود دارد که عبارت‌اند از:

• نصب گل میخ نیاز به هیچ‌گونه برشکاری و آماده‌سازی ندارد و خیلی سریع انجام می‌شود.
• گل میخ تنش‌های وارده را در تمام جهات منتقل می‌کند. این در حالی است که نبشی یا ناودانی فشار را صرفاً در مسیر عمودی انتقال می‌دهند. به همین دلیل گلمیخ ضریب ایمنی بالاتری را به ارمغان می‌آورد.

عوامل مؤثر در قیمت گلمیخ

قبل از خرید گل میخ عرشه فولادی باید محاسبات فنی انجام دهید. در قالب محاسبات فنی تعیین می‌شود که ارتفاع و قطر گل میخ های مورد نیاز چقدر است. پس از آن می‌توانید برای ثبت سفارش محصول مورد نظر خود اقدام کنید. بر این اساس عوامل اصلی مؤثر در قیمت گل میخ عبارت‌اند از:

1. جنس گل میخ

استانداردهای بین‌المللی مرجع ویژه‌ای برای تولید گل میخ وجود دارند. استانداردهای داخلی نیز در کشور ما تدوین شده‌اند. معمولاً از فولادهای آلیاژی کم کربن برای تولید گلمیخ استفاده می‌شود. منظور از فولاد کم کربن این است که درصد وزنی کربن موجود در ترکیب آن چیزی در حدود 0.05 تا 0.25 درصد است.
فولاد کم کربن ویژگی‌های مهمی دارد که برای تولید گل میخ به گزینه‌ای ایده‌آل تبدیل می‌شود. از جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

• شکل‌پذیری مناسب آن‌ها باعث می‌شود تا امکان جوشکاری در فرآیند نصب گل میخ به‌راحتی قابل اجرا باشد.
• به دلیل وجود درصد وزنی بالای آهن، سازگاری مناسبی با ورق‌های عرشه فولادی دارد.
• به دلیل درصد وزنی پایین عناصر آلیاژی، قیمت مقرون به صرفه‌ای دارد.
همان طور که اشاره کردیم، درصد وزنی کربن موجود در فولاد مورد استفاده در تولید گل میخ متغیر است. این موضوع یکی از عوامل تغییر قیمت گل میخ به شمار می‌رود.

2. ارتفاع گلمیخ

ارتفاع گل میخ یکی از مشخصات متغیر درباره این محصول است. استاندارد اجرای سقف عرشه فولادی، تکلیف ما را در خصوص انتخاب گل میخ با ارتفاع مناسب معین کرده است. به این صورت که حداقل فاصله بالای این تجهیز تا سطح بتن باید 15 میلی‌متر باشد. بر این اساس با توجه به محاسبات مربوط به میزان بتن‌ریزی باید گل میخ با ارتفاع مناسب انتخاب شود.

3. قطر گل میخ

گل میخ در سطح مقطع دایره‌ای تولید می‌شود. حداکثر قطر گل میخ‌های موجود در بازار معمولاً 20 میلی‌متر است. بدیهی است که هر چه قطر گل میخ بیشتر باشد، میزان درگیر شدن آن با ورق عرشه فولادی و بتن بیشتر می‌شود. در نتیجه امکان اتصال بهتر فراهم می‌شود. از طرفی قیمت گلمیخ با افزایش قطر، بیشتر می‌شود. از طرفی مطابق اصول استاندارد، قطر گل میخ نباید از 2.5 برابر ضخامت ورق عرشه فولادی بیشتر باشد.

4. روش تولید گل میخ

در زمان خرید و فروش گل میخ عرشه فولادی باید توجه داشته باشید که این محصول به دو روش فورج سرد و گرم تولید می‌شود. در روش فورج گرم، ابتدا متریال فولادی تا دمای ذوب حرارت‌دهی می‌شود. سپس با استفاده از ریخته‌گری ترکیبات لازم به آن اضافه می‌شود. روش فورج گرم محصولات با کیفیت مناسبی تولید نمی‌کند. از جمله مهم‌ترین ایرادات این دسته از گل میخ ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

• ضعف در برابر جوشکاری؛
• مقاومت کم در برابر تنش برشی؛
• عدم دستیابی به ساختار یکپارچه و همگن

از نظر استاندارد، این دسته از گل میخ ها مورد تأیید نیستند. به همین دلیل قیمت گل میخ که به روش فورج گرم تولید می‌شود، خیلی کمتر است. در مقابل روش فورج سرد برای تولید گل میخ وجود دارد که محصولات به مراتب باکیفیت‌تر تولید می‌کند. خواص مکانیکی مطلوب این دسته از گل میخ ها باعث می‌شود که کلیه ایرادات روش فورج گرم برطرف شده و همچنین خواص مکانیکی فولاد کم کربن نیز کاملاً حفظ شود. به همین دلیل این دسته از محصولات قیمت تمام شده بیشتری دارند.

نکات مهم خرید گل میخ

در زمان خرید گل میخ آهنی حتماً باید دقت داشته باشید که محصولات مطابق با کدام استاندارد تولید شده‌اند. در ادامه باید ابعاد و اندازه آن‌ها را به دقت چک کنید. علاوه بر آن بررسی صحت و سلامت گل میخ‌ها اهمیت بسیار زیادی دارد. وجود هر گونه علامت ترک و خوردگی در سطح گل میخ‌ها نشان از کیفیت پایین آن‌ها است. از طریق بازرسی چشمی باید حتماً این موضوع را نیز به دقت مد نظر قرار دهید.

  • پرهیز از خرید گلمیخ‌های متفرقه، بدون کیفیت و مقاومت و عدم استفاده آن در پروژه‌های خود
  • می‌بایست در خرید گلمیخ عرشه فولادی به فولاد آلیاژی تولیدی آن دقت نمود.
  • به دلیل جلوگیری از تولید صدا در سقف عرشه فولادی می‌بایست در تمامی گام‌های ورق عرشه فولادی گلمیخ نصب و اجرا گردد.
  • استفاده از شرکت و اکیپ مجرب و تخصصی در اجرای سقف عرشه فولادی

مرکز خرید و فروش گل میخ عرشه فولادی

با مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار در قیمت گلمیخ عرشه فولادی آشنا شدیم. شرکت ابنیه فولاد آریو در زمینه خرید و فروش گلمیخ عرشه فولادی آماده همکاری با کلیه سازندگان در سراسر کشور است. علاوه بر آن چنانچه برای خرید گل میخ آهنی نیاز به راهنمایی و مشاوره دارید، می‌توانید با ما تماس بگیرید. شرکت ابنیه فولاد آریو سال‌ها در زمینه اجرای سقف های عرشه فولادی سابقه فعالیت دارد. بر همین اساس کارشناسان ما آماده پاسخ‌گویی به سؤالات شما عزیزان هستند.

 

سوالات متداول درباره قیمت گلمیخ و نحوه محاسبه و سفارش گل میخ

هزینه حمل و نقل گل میخ‌های خریداری شده به چه صورت محاسبه می‌شود؟

قیمت گلمیخ عرشه فولادی اعلام شده از سوی شرکت ابنیه فولاد آریو مربوط به تحویل سفارشات در محل انبار شرکت است. مشتریان عزیز برای حمل و نقل سفارشات به محل پروژه باید هزینه جداگانه‌ای در نظر بگیرند. البته این امکان وجود دارد که با پرداخت هزینه حمل و نقل، کارشناسان شرکت آریو، هماهنگی‌های لازم برای انتقال سفارشات را با شرکت‌های باربری انجام دهند.

پس از خرید گل میخ، تحویل محصول در چه فاصله زمانی انجام می‌شود؟

بعد از ثبت سفارش و نهایی شدن آن، شرکت ابنیه فولاد آریو، در فاصله زمانی یک روز کاری اقدام به آماده‌سازی و تحویل محصولات به مشتریان عزیز می‌کند.

نحوه ثبت سفارش خرید گل میخ آهنی در شرکت ابنیه فولاد آریو به چه صورت است؟

کلیه فرآیند ثبت سفارش خرید گلمیخ آهنی از طریق سایت اینترنتی شرکت ابنیه فولاد آریو انجام می‌شود. شما عزیزان می‌توانید در تماس با کارشناسان شرکت ابنیه فولاد آریو، هماهنگی‌های لازم برای ثبت سفارش را انجام دهید. در ادامه فرآیند پرداخت هزینه سفارش از طریق درگاه‌های بانکی معتبر انجام شده و رسید در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد. نهایتاً فرآیند بارگیری و تحویل سفارشات به مشتریان انجام می‌شود.

آیا محصولات شرکت ابنیه فولاد آریو شامل گارانتی می‌شود؟

محصولات مختلف در شرکت ابنیه فولاد آریو، مطابق با سفارش مشتریان عزیز تولید می‌شود. بعد از تأیید نهایی کیفیت و ویژگی‌های محصول مورد نظر، تولید به تعداد مورد نیاز انجام شده و در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد. در صورتی که بین محصولات سفارش داده شده و محصولاتی که در اختیار مشتری قرار می‌گیرد، مغایرتی وجود داشته باشد، شرکت ابنیه فولاد آریو، ضمانت تعویض کلیه کالاها را تقبل می‌کند.

جهت دریافت قیمت گلمیخ در سایزهای مختلف با شرکت تماس حاصل فرمایید.